AKÇA İnşaat İskele ve Kalıp San. Tic. Ltd. Şti.

AKÇA İSKELE  TS EN 12810 BELGELİ DIŞ CEPHE İSKELELERİ İLE GÜVENLİĞİNİZİ İNŞA EDİYOR.

Ankara merkezli, AKÇA İSKELE 1974 yılından bu yana inşaat iskele, kalıp sistemleri ve ekipmanları konularında deneyim ve uzmanlığı ile sektöründeki teknolojik gelişmelerini yakından takip eden ve uygulayan sayılı sanayiciler arasında yer almaktadır.

Bu güne kadar , Kalite –Fiyat dengesi açısından bakıldığında  ilk sıralarda tercih edilen firmamız,  ülkemizde iş sağlığı ve güvenliği kültürünün oluşmasında da öncü bir rol üstlenmiştir.

Bu çerçevede, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü tarafından yürütülen “Güvenlikli İskele Projesi”ne destek vermiştir. Kayseri, Samsun, Ankara vb Türkiye’nin çeşitli illerinde yapılan bilgilendirme seminerlerinde güvenli iskele platformları kurarak aktif katkı yapmıştır. TS EN 12810 standartlarına uygun üretilmiş tam güvenli iskeleleri ile katılımcıların bilgilenmesi ve aydınlatılmasına katkıda bulunmuştur.

ANKARA’da TSE Sertfikalı İskele Üretiyor…

Türkiye’nin başkenti ve önemli sanayi merkezlerinden biri olan Ankara’nın önde gelen iskele ve kalıp üreticisi AKÇA İSKELE, Türkiye’de  ilk TS EN 12810 belgesine sahip olan firmalardan birisidir. 

İki önemli iskele grubunda Kamalı-Flanşlı tip ve H tipi cephe iskele sistemlerinde; değişik yük sınıflarında belgeli üretimi ile yurtiçi ve yurtdışı imalatlarını yoğun bir şekilde sürdürmektedir.

GÜVENLİ İSKELE PROJESİ (GİP) ile Cephe İskeleleri Yeniden Ele Alınıyor…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından ölümlü iş kazalarında ilk sırada yer alan yapı sektöründe yüksekte yapılan çalışmaların önemli bir kısmı olan cephe iskelelerinin güvenlik şartlarına uygunluğunun ele alındığı "Güvenli İskele, İskelede Güvenlik Projesi" kapsamında AKÇA İSKELE’de üzerine düşen sorumluluk bilinciyle hareket etmektedir.

Peş peşe yaşanan ölümlü iş kazalarının 2014 yılına damgasını vurmasının ardından,  günümüz itibarıyla , 19.09.2014 tarih ve 29124 sayılı Resmi gazetede yayımlanan, ruhsata tabi yapılarda ve işlerde; bina inşaatlarının dış cephelerinde kullanılacak ahşap ve ön yapımlı çelik ve alüminyum alaşımlı bileşenlerden oluşan dış cephe iş iskelelerine dair  tebliğinin  uygulanmasına yönelik kontroller başlamış tır.  Denetim ile görevli kurumların bundan böyle standart sertifikası olmayan ve güvenlikli iskele özelliklerini taşımayan iskele uygulamalarına müsamaha göstermeyeceği, bizzat kurumların en üst düzey yetkilileri tarafından ifade edilmektedir.

Yapı Ruhsatiyesi Almak İçin TSE sertfikalı İskele projeleri ruhsat eki olarak verilecek …

Diğer taraftan, bahse konu tebliğ kapsamında,  yapı ruhsatı alınma aşamasında , yükleniciler tarafından TSE belgesine sahip iskele konfigürasyonlarının kullanılacağının beyan edilmesi  ve bunlara ait statik hesap ve projenin verilmesi  01/07/2015 tarihinde yürürlüğe girecektir.

AKÇA İSKELE , bu süreçte kalite ve güvenliği en ön plana çıkartarak , Ankara’daki üretim tesislerinde tecrübeli mühendis,teknik elman ve diğer kalifiye iş gücü  ile üretimde  modern teknolojiyi kullanarak, ülkemizde uygulamaya  geçen  TSE Belgeli güvenlikli iskele kullanım zorunluluğundan doğacak talepleri karşılamaya  hazır durumdadır.

AKÇA İSKELE olarak , tüm projelerinizde güvenilir ve doğru adres olarak sizlerle işbirliğine HER ZAMAN hazırız. 


KURUMSAL

 12
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 12
Kategoriler
  ALIŞ SATIŞ
DOLAR 8.8469 TL. 8.8628 TL.
EURO 10.2484 TL. 10.2669 TL.